I miejsce drużyny żenśkiej Liga Obrony Kraju z Rzeszowa
 
 
   Podsumowanie zmagań czternastu drużyn męskich i dwunastu żeńskich reprezentujących stowarzyszenia proobronne z całej Polski odbyło się podczas uroczystego apelu, w ramach którego uhonorowano zwycięzców pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Podsumowania mistrzostw i uhonorowania zwycięskich reprezentacji dokonali: pani Dorota Szwejser z Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa Ministerstwa Obrony Narodowej, Wiceprezes Stowarzyszenia „Commando” Bogdan Fiałkowski oraz dowódca 23 pułku artylerii płk Paweł Świtalski.
 
 
 
   Podczas uroczystości reprezentująca Ministerstwo Obrony Narodowej pani Dorota Szwejser serdecznie pogratulowała wszystkim uczestnikom pasji i wytrwałości w dążeniu do celu, życząc sukcesów w kolejnych edycjach mistrzostw. Dowódca bolesławieckich artylerzystów podkreślił wzorową dyscyplinę i zachowanie „fair play” w czasie trzydniowych zmagań.  „Jestem przekonany, że atmosfera Mistrzostw i czas spędzony w Bolesławcu zostaną w waszej pamięci na zawsze” - podsumował główny organizator, wiceprezes Stowarzyszenia Commando.
   Wszyscy uczestnicy otrzymali ponadto od Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO upominki i nagrody rzeczowe.
 
 
W klasyfikacji generalnej najlepsze wyniki uzyskali:

Drużyny męskie:
I miejsce - Uczniowski Klub Sportowy „Gigant” – LUBOMIERZ
II miejsce - Liga Obrony Kraju – RZESZÓW
III miejsce - Stowarzyszenie Przyjaciół Kombatantów Ziemi Lubańskiej – LUBAŃ

Drużyny żeńskie:
I miejsce - Liga Obrony Kraju – RZESZÓW
II miejsce - Stowarzyszenie Kultury Fizycznej. Klub Sportowy „Trójka” – LEGNICA
III miejsce - Stowarzyszenie „Klasztor” – LUBOMIERZ
 
 
   Mistrzostwa sportowo-obronne stanowiło zadanie zlecone przez Ministerstwo Obrony Narodowej i było przez nie finansowane. Kolejne w przyszłym roku.
 
Tekst: mjr Jerzy Juchaniuk
Zdjęcia: kpt. Remigiusz Kwieciński
Zdjęcia: ZW LOK Rzeszów
 

2017-09-19

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.