Obóz szkoleniowy - Wojtkowizna 2017
 
Z inicjatywy Biura do Spraw Proobronnych w dniach 21 – 24.09.2017 r. został przeprowadzony II turnus obozu szkoleniowego dla uczniów i nauczycieli szkół prowadzących klasy mundurowe z województwa warmińsko – mazurskiego. Obóz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu uczniów ze szkół  z Elbląga, Kętrzyna i Morąga. Na uroczystym otwarciu obozu szkoleniowego obecni byli: przedstawiciel Biura do Spraw Proobronnych, Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Olsztynie, dowódca 4 Warmińsko - Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, profesor Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego oraz przedstawiciel kuratorium w Olsztynie.
 
 
Celem przeprowadzonego obozu szkoleniowego było przyswajanie umiejętności proobronnych oraz podniesienie umiejętności i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa prowadzenia strzelań z broni, obsługiwania się bronią, terenoznawstwa, taktyki, udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym na polu walki w zakresie przydatnym do wykorzystania przez przyszłych kandydatów do zawodowej służby wojskowej.
 
 
   Czterodniowy obóz odbywał się na terenie ośrodka wypoczynkowego „Leśne Wrota” w miejscowości Wojtkowizna, koło Olsztyna oraz na strzelnicy „Obuchowo” koło Morąga pod fachowym okiem członków Warmińsko - Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie oraz żołnierzy instruktorów z 9 pułku rozpoznawczego. Natomiast na terenie strzelnicy przeprowadzony został najbardziej rozbudowany punkt programu, podczas którego uczniowie i nauczyciele zapoznawali się z różnymi rodzajami broni i amunicji ze strzelaniem bojowym włącznie.
   Organizatorem obozu szkoleniowego, który przeprowadzony został w formie zadania zleconego przez Ministerstwo Obrony Narodowej było Biuro Warmińsko – Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego Ligii Obrony Kraju w Olsztynie. Nadzór merytoryczny nad jego realizacją sprawowało Biuro ds. Proobronnych.
 
 
Zdjęcia: Andrzej ZUBA
 

2017-09-27

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.