Otwarcie zmodernizowanej strzelnicy w Olsztynie

  27 października 2017 r. na terenie należącym do Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie dokonano uroczystego otwarcia zmodernizowanej strzelnicy.

   Na uroczystość otwarcia strzelnicy sportowej zaproszono: Wicewojewodę Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, Prezesa LOK, Starostę Powiatu Olsztyńskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu w Braniewie, Dowódcę 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie, przedstawiciela Biura ds. Proobronnych MON, przedstawiciela Związku Legionistów Polskich, Dyrektora Biura Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Bydgoszczy, Prezesów Zarządów Rejonowych, Powiatowych i Miejsko-Gminnych LOK, członków i sympatyków LOK z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Spotkanie połączono zostało z  uroczystością wręczenia porcelanowych, złotych, srebrnych i brązowych Krzyży Żołnierzy Rezerwy LOK.


Dotychczasowa strzelnica sportowa wyposażona w dwie osie strzeleckie służyła jedynie do strzelań pistoletowych oraz karabinowych z broni małokalibrowej o energii początkowej pocisku do 1000 J. W związku, z tym Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki LOK w Olsztynie podjął decyzję o rozbudowie strzelnicy na strzelnicę klasy typu „C”, polegającej na wydłużeniu osi strzeleckiej, budowie zadaszonej wiaty strzeleckiej oraz tuneli strzeleckich.

Po remoncie i rozbudowie obie osie strzeleckie uzyskały przeznaczenie do strzelań z broni małokalibrowej o kal. do 6 mm, broni krótkiej centralnego zapłonu, pistoletów maszynowych, karabinów centralnego zapłonu o kal. do 12 mm oraz strzelb gładkolufowych do energii początkowej pocisku do 3800 J.

Z praktycznych strzelań będą korzystały nie tylko kluby strzeleckie LOK, ale również Policja, ABW, Straż Graniczna, Straż Więzienna, Siły Zbrojne RP, WOT, NSR oraz różne organizacje proobronne.

Koszty rozbudowy strzelnicy zostały sfinansowane przez Zarząd Główny LOK i Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki LOK w Olsztynie ze środków własnych.

Jednocześnie zagospodarowano teren strzelnicy. Odnowiono został domek szkoleniowy, wyposażono go w meble i sprzęt do prowadzenia szkoleń. Wykonano parking dla samochodów osób korzystających ze strzelnicy.

Opracował: Andrzej ZUBA

2017-11-07

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.