Uroczystości DNI MORZA 2018

Uroczystości  DNI MORZA 2018
w 100 lecie Marynarki Wojennej RP.
i Ogólnopolskie Regaty żeglarskie
w Poznańskim Klubie Morskim Ligi Obrony Kraju

   Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniach 15 -17 czerwca 2018, odbyły się nad Jeziorem Kierskim k/ Poznania, obchody  Dni Morza 2018. W ramach tych uroczystości  odbyły się regaty żeglarskie , zaliczane do Pucharu Polski, w klasach sportowych Optimist grupa A oraz grupa B, Laser 4,7, i Laser Radial. Najliczniej obsadzona była klasa Optimist, w której startowała młodzież w wieku od lat  8 do 15.
   W regatach w sumie wystartowało 105 jachtów żaglowych  z 12 klubów – gościliśmy zawodników m.in. z Krakowa, Torunia, Szczecina, Chojnic.


   Te  wysokiej rangi regaty, zaliczane są do  ogólnopolskiej punktacji Pucharu Polski, co wymagało od członków PKM LOK Poznań,  jako  organizatora, dużego nakładu pracy, żeby w sprawny sposób   przeprowadzić  tę kilkudniową imprezę,  co w pełni się udało, dzięki wielkiej energii i zdolnościom Ewy Krzywiak, wicekomandor ds. organizacyjnych, która była nominalnym organizatorem regat i aktywności Zarządu klubu jak również nieocenionej pomocy Członków Poznańskiego Klubu Morskiego LOK, którzy honorowo wykonali ogromną pracę organizacyjną przed i w trakcie regat.
Sobota była pierwszym dniem startów, jednak z uwagi na brak wiatru, nie rozegrano wyścigów. Regaty udało się rozegrać w niedzielę, dopiero wtedy gdy odpowiednio powiało, przeprowadzono 3 wyścigi.
Zwycięscy w klasie Optimist w grupie A i grupie B otrzymali cenne nagrody żeglarskie. Wszyscy zawodnicy w klasie Optimist otrzymali dyplomy i upominki, najlepsi zawodnicy klasy Laser dostali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.


   Jak widać na załączonych zdjęciach, zawodnicy i trenerzy byli bardzo zadowoleni z pobytu w naszym klubie, jak i  z rywalizacji sportowej.
   Przy tak szerokiej publiczności płk. Zbigniew Ornaf  wręczył  dwom członkom PKM LOK Poznań odznakę honorową „ Za wybitne zasługi dla LOK” nadane przez Radę Krajową  LOK
Wręczono także dwom zasłużonym bojerowcom medale 50-lecia istnienia w Polsce, bojerowej klasy DN, sprowadzonej do Polski i rozpropagowanej przez PKM LOK Poznań  52 lata temu.  Ta klasa bojerowa, dała Polsce dotychczas 103 medale Mistrzostw Świata i Europy,  żadna inna zimowa dyscyplina sportowa, nie zdobyła tyle medali dla Polski ,co nasze polskie bojery klasy DN.


Wyniki sportowe regat
• Strona internetowa poznańskiego klubu Morskiego LOK www.pkmlok.pl

2018-07-04

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.