Wojewódzkie obchody Święta Policji w Przemyślu

   W środę, 18 lipca 2018 r., w Przemyślu zorganizowano wojewódzkie obchody Święta Policji. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji policjantów i policjantek, której w Bazylice Archikatedralnej przewodniczył abp Adam Szal.


   W wygłoszonej homilii Metropolita Przemyski podkreślił, ze służba w policji jest powołanie, które ma pomagać w formowaniu ludzkich sumień.
Po zakończonej Eucharystii przedstawiciele policji oraz towarzyszącym im pododdziałów wojska i straży pożarnej przemaszerowali ulicami przemyskiej starówki na rynek, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości, podczas której odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń i mianowanie na wyższe stopnie policyjne.


   W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie w osobach Prezesa Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej Pana  Krzysztofa Kawalca oraz Dyrektora Biura  Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Pana ppłk (r) Wiesława Karpiuka, którzy odznaczyli wyróżniających się funkcjonariuszy Krzyżem Za zasługi dla Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK. Wśród wyróżnionych był również Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie   Pan  mł. insp. Henryk Moskwa (na zdjęciu).

2018-07-20

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.