O nas

liga_obrony_kraju.png

Małopolska Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju, działająca na terenie 15 powiatów województwa małopolskiego - liczy 5282 osoby, skupione w 215 kołach i klubach: szkolnych, strzeleckich, Żołnierzy Rezerwy, modelarskich, łączności, płetwonurków, sportów obronnych oraz: żeglarskim w Chrzanowie i biegacza w Bochni.

Jesteśmy organizatorem międzyszkolnej ligi strzeleckiej z broni pneumatycznej i kulowej, Ogólnopolskich Mistrzostw LOK w strzelectwie, Mistrzostw Polski Modeli Samochodowych oraz zawodów wojewódzkich w poszczególnych dziedzinach - strzelectwo, sporty obronne, żeglarstwo, łączność. (Szukaj w dziale - Sport)

Jesteśmy współorganizatorem zawodów "O Srebrne Muszkiety", "Sprawni jak żołnierze", letniego i zimowego wypoczynku młodzieży szkolnej.

Organizujemy zawody strzeleckie, modelarskie, informatyczne, konkurs wiedzy morskiej w letnich sportach obronnych oraz zimowe i letnie obozy sportowe z el. survivalu w górach dla młodzieży szkół ponad podstawowych.

Organizujemy zawody strzeleckie dla wszystkich zainteresowanych strzelectwem sportowym (firmy, szkoły, etc.). (e-mail, nr tel. w dziale - Kontakt)

Kultywujemy i popularyzujemy tradycje narodowe i oręża polskiego oraz sprawujemy opiekę nad miejscami pamięci narodowej.

Od kilku lat organizacja małopolska posiada tytuł „Mistrza LOK w sportach obronnych”, I miejsce w strzelectwie sportowym, duże osiągnięcia w modelarstwie: samochodowym, kartonowym i rakietowym, a także łączności.

LOK działa zgodnie z ustawą o stowarzyszeniach i statutem z 2011 roku. Informacji o zasadach zakładania i przyjęcia do klubów i kół udzielają organizacje powiatowe. (Szukaj w dziale - Jednostki terenowe)

Strona używa cookies (ciasteczek)
Zamknij okno ciasteczek

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.