W dniu 6 września 2020 r. nad Zalewem Bojary w Biłgoraju, Klub Modelarski LOK Biłgoraj zorganizował Zawody Modeli Pływających Zdalnie Sterowanych o Puchar Burmistrza Miasta Biłgoraj. Impreza ściągnęła zawodników z Podkarpacia, Mazowsza i Lubelszczyzny.
Tradycyjnie już, zawody rozgrywane były w trzech klasach: modele prędkościowych; prędkościowo - manewrowych i redukcyjnych. Rywalizowały więc modele sportowe wolnej konstrukcji, gdzie nie ma wymagania by model miał swojego odpowiednika w oryginale a także modele które są wiernymi replikami modeli rzeczywiście pływających oraz modele prędkościowe, konstruowane do bicia rekordów prędkości. W tym roku dodatkowo pojawiła się również klasa żaglowych. Manewry na wodzie odbywały się na specjalnie ustawionej trasie, zgodnie z przepisami NAVIGA.
Zawodom towarzyszył piknik modelarski oraz wystawa modeli. Można było obejrzeć piękne wykonane modele zbudowane przez wielkokrotnych Mistrzów Polski oraz medalistów Mistrzostw Świata.
Przysłowiową „wisienką na torcie” był pokaz zespołowy modeli pływających przedstawiony przez Mistrzów Polski w tej klasie – modelarzy z Biłgoraja. Oprócz zsynchronizowanych manewrów modeli na wodzie, wykonywanych ściśle według ustalonego programu, można było obejrzeć indywidualne możliwości poszczególnych modeli takie jak efekty świetlne i dźwiękowe, pracę działek wodnych, efekty pirotechniczne.
Zapraszamy za rok!
Modyfikowany: pt. 2020-09-11 godz. 13:31