Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Poznań
adres
Niezłomnych 1
Poznań (61-894)
Fax: 61 8533299 w.113
Jak dojechać?
Dotacje

Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Działacze Ligi Obrony Kraju odznaczeni medalami

ITU_7394
Turek
2023-02-21
ITU_7396

 

ITU_7397


Prężnie działający Klub Krótkofalowców LOK SP3KWA w Turku uhonorował osoby zaangażowane w jego rozwój na przestrzeni ponad 30 lat. Decyzją Zarządu Głównego Ligi Obrony Kraju przyznane zostały, medale za zasługi dla LOK.
Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 20 lutego w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Tęcza w Turku. Uroczystość poprowadził Jerzy Gomoliszewski pełniący funkcję Prezesa Klubu Krótkofalowców LOK SP3KWA w Turku nieprzerwanie od roku 1991.

-Krótkofalowcy- łączą ich rozliczne nici, świadczą sobie wzajemnie usługi, niosą pomoc, mając stały kontakt ze sobą, wspierają się jak prawdziwi bracia. Porozumiewają się językiem nieznanym szerszemu ogółowi, zwracają się do siebie nawet jeśli nie widzieli się na oczy po imieniu, pozostają w związkach bliskiej przyjaźni, znając często poza imieniem jedynie zaszyfrowany symbol literowo- cyfrowy- mówił Jerzy Gomoliszewski.
 

ITU_7402


Niejednokrotnie podczas spotkania podkreślano jego zaangażowanie i ogrom pracy włożony na rzecz nietuzinkowej pasji, a także młodzieży.

Decyzją Zarządu Głównego LOK Medal Zbiorowy za zasługi dla Ligi Obrony Kraju otrzymała S.M Tęcza. Podczas spotkania podkreślano uznanie dla faktu, iż od 30 lat sprawuje ona patronat i opiekę nad Klubem Krótkofalowców SP3KWA przy S.M. Tęcza.
 

ITU_7405

 

IYU_7408

 

ITU_7411

 

ITU_4714


Złoty Medal za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju otrzymał prezes S.M. Tęcza Zdzisław Jezierski, natomiast Srebrny Medal za Zasługi dla LOK wiceprezes niniejszej instytucji Marcin Kwiatkowski.

Złoty Medal za Zasługi dla LOK przekazano Sławomirowi Krysztofowiczowi – członkowi i założycielowi Klubu Krótkofalowców SP3KWA w Turku.
 

ITU_7420

 

ITU_7424

 

ITU_7426

 

ITU_7433


Ponadto odznaczono Złotymi Medalami za zasługi dla LOK dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Turku im. T. Kościuszki Danutę Szczepanik i nauczyciela wychowania fizycznego Macieja Gajdeckiego w uznaniu wkładu pracy w rozwój sportów strzeleckich wśród młodzieży szkolnej.

Odznaczenia wręczył dyrektor biura Zarządu Wielkopolskiej Organizacji LOK płk. Bogdan Mrowiec, w asyście prezesa Powiatowej Organizacji LOK im. Gen. Stan. Dąbka w Turku Jana Kacprzaka.
 

iTurek