Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Poznań
adres
Niezłomnych 1
Poznań (61-894)
Fax: 61 8533299 w.113
Jak dojechać?
Dotacje

Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

1 miejsce dla drużyny KŻR LOK Pleszew

Zwycięska drużyna
2023-09-11


Drużyna KŻR LOK Pleszew (KSS „Gilza” Pleszew) w składzie: Paweł Czuwaj, Przemysław Jędraszak i Karol Jaworski zdobyła 1 miejsce w klasyfikacji generalnej podczas tegorocznych zawodów Strzeleckich o Puchar Kurfürsta-Jana-Wellema. To już drugie zwycięstwo z rzędu rezerwistów z Pleszewa w zawodach w Düsseldorfie.

Gratulujemy!


37. Międzynarodowe Zawody odbyły się w dniach 17-20.08.2023 r. w Düsseldorfie (RFN). Zawody organizuje Stowarzyszenie Rezerwistów Niemieckich Sił Zbrojnych e. V. wspólnie z Dowództwem Państwowym Sił Zbrojnych Niemiec w Nadrenii Północnej-Westfalii. Celem konkursu, w którym biorą udział drużyny z Europy Zachodniej i Środkowej, jest promowanie międzynarodowego porozumienia. Wydarzenie tradycyjnie rozpoczęło się w piątek uroczystym powitaniem przez burmistrza dr. Stephan’a Keller’a oraz przyjęciem w Sali im. Jana Wellema ratusza w Düsseldorfie. Puchar nosi imię „elektora Johanna Wilhelma II”, pieszczotliwie nazywanego przez mieszkańców Düsseldorfu „Jan Wellem”, który do dziś jest ważną częścią historii regionu.

W zawodach wystartowało łącznie 27 drużyn. Ponad 50 gości zagranicznych m.in. z Belgii, Holandii, Danii, Polski, USA i Łotwy. Rezerwiści oraz niemieccy i amerykańscy żołnierze czynni rywalizowali na strzelnicy w Geilenkirchen o wyłonienie zwycięzcy z pistoletu P8, karabinu G36. Rywalizacja strzelecka odbywała się w następujących konkurencjach:

Pierwszego dnia, na sznur snajperski Bundeswehry

pistolet: pięć strzałów na odległość 20m do tarczy figura bojowa stojąca;

karabinek: 1. cztery strzały na odległość 200 m do tarcz okazujących się średniej wielkości pozycja stojąca z podpórki; 2. cztery strzały na odległość 150m do tarcz okazujących się średniej wielkości pozycja leząca bez podpórki; 3. dwa strzały na odległość 100m do tarcz średniej wielkości pozycja stojąca i dwa strzały z pozycji klęczącej do małych tarcz; 4. dwa strzały na odległość 80m do tarcz średniej wielkości pozycja stojąca i dwa strzały z pozycji klęczącej do małych tarcz.

Drugiego dnia

pistolet: na odległość 20m do 3 tarcz, po dziesięć strzałów do każdej z wymianą magazynków, czas po 30s do każdej tarczy (tarcze małe i bardzo małe – wielkości czarnego pola tarczy TS-2);

karabinek: 1. dziesięć strzałów na odległość 20m, pozycja stojąca, czas 30s (tarcze małe jw.); 2. dziesięć strzałów na odległość 200m, pozycja leżąc do tarcz średnich.