Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

KOLEJNY SUKCES MODELARZY OKRĘTOWYCH PODCZAS MISTRZOSTW ŚWIATA

model ms 1
Jablonec nad Nysą
2023-10-17

W dniach 22 – 29 września 2023 r. w pięknym czeskim mieście Jablonec nad Nysą odbyły się 21 Mistrzostwa Świata Modeli Statków i Okrętów Sekcji „C” NAVIGA.

W mistrzostwach wzięło udział 18 reprezentacji narodowych z całego świata zrzeszonych w ŚWIATOWEJ Organizacji Modelarstwa Okrętowego NAVIGA. Komisje sędziowskie oceniły łącznie 283 modele.

Reprezentacja Polski delegowana przez Ligę Obrony Kraju – członka NAVIGA – liczyła 28 modelarzy, którzy przedstawili do oceny 50 modeli.

Na zawodach – konkursach modeli klas „C” ocenie podlega: zgodność modelu z oryginałem, zachowanie skali modelu we wszystkich jego elementach, jakość wykonania kadłuba, nadbudówek i wyposażenia oraz pracochłonność modelu, wynikająca w głównej mierze ze stopnia skomplikowania jednostki oryginalnej. Sędziowie przyznają oceny w skali maksymalnie do 100 punktów.

Nie przyznaje się miejsc ani tytułów mistrzowskich, lecz medale za wykonanie: złote za oceny 95 -100 pkt., srebrne – 90 – 94,67 pkt. i brązowe za oceny w przedziale 85 – 89,67 pkt.
Wszystkie modele wystawiane przez naszą reprezentację zostały nagrodzone medalami: 6 medalami złotymi, 32 srebrnymi i 12 medalami brązowymi.

modelarstwo_okretowe 1


Gratulujemy naszym modelarzom okrętowym kolejnego sukcesu!
 
Zainteresowani mogą zapoznać się z kompletem wyników mistrzostw pod adresem:
SEKCJA C NAVIGA - PRO-MODEL