Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

Międzynarodowe Zawody w Strzelaniu Długodystansowym

logo zawodow nowa deba
Nowa Dęba
2020-07-10

Już od wielu lat i w  obecnym również w pierwszej dekadzie  lipca Biuro Podkarpackiego Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie wraz z Klubami Strzeleckimi KASZTELAN Rzeszów, OGNIOMISTRZ  i KUBIK Mielec organizuje Międzynarodowe Zawody Strzeleckie w strzelaniu długodystansowym pk. Snajper Nowa Dęba na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk lądowych w m. Nowa Dęba.

now deba 1

nowa deba 4

W obecnym roku odbyły się one i zakwalifikowane  jako Puchar Polski, w dniach 10/11 lipiec poprzedzone warsztatami strzeleckim w dniach 07-09 lipiec. Przedsięwzięcie to ujęte w Planie Współpracy podległych Dowódcy Generalnemu Rodzaju Sił Zbrojnych jednostek wojskowych Wojsk Lądowych i komórek wewnętrznych Dowództwa Generalnemu RSZ z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi na 2020  roku.  Startowało ponad 60 zawodników z Polski, Niemiec i Słowacji. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach Standard, Magnum na dystansach 300, 600, 800, 1000 i 1200 m. oraz z broni historycznej (muszka i szczerbinka, przeziernik, luneta).

nowa deba 2

nowa deba 3

Nad całością zawodów czuwał doświadczony instruktor strzelectwa sportowego, pracownik etatowy Biura Podkarpackiego ZW LOK Pan Arkadiusz Stanisławski. Biuro Obliczeń i Komunikat z zawodów to domena innego pracownika, sędziego  strzelectwa sportowego klasy pierwszej Pana Janusza Szczepańskiego.

W realizacji tego poważnego przedsięwzięcia było zaangażowanych  wiele innych osób, działaczy, instruktorów m. in. Panowie: Wojciech Drozdowski, Hubert Ćwikowski, Stanisław Bartoń, Janusz Żołądek.


nowa deba 7

Zawody zakończyły się w godzinach wieczornych dnia 11 lipca 2020 r. a na ich zakończenie dla najlepszych zawodników wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe które ufundowali: Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Prezesi Ligi Obrony Kraju i Podkarpackiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz liczni sponsorzy tacy jak Firma Roleski, Kubik system, Brunox, Wisport - producent plecaków i pokrowców, Nowicki Marek - producent strojów strzeleckich oraz Gruby Kaliber  i AstroClassic - sklepy z bronią.

nowa deba 5

W uroczystości zakończenia zawodów uczestniczył Prezes Ligi Obrony Kraju Pan płk Jerzy Salamucha który miał przyjemność wręczyć te wyróżnienia.

nowa deba 6

Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach i dystansach okazali się Panowie: Hubert Tyc, Przemysław Zorychta, Dawid Karnat, Bogdan Raczyński, Tomasz Stachyra, Piotr Nazdrowicz, Adam Sztybór, Ivo Zimani, Piotr Warszakowski i Wojciech Drozdowski.