tks lok tarnów
Tarnów
2024-06-21
wiktor sajdak

Wiktor Sajdak (w środku) został złotym medalistą Mistrzostw Europy w konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc.

Reprezentant Tamowskiego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju - Wiktor Sajdak - w rozegranych w Chorwacji Mistrzostwach Europy w kategorii juniorów zdobył pięć medali. Na sportowych obiektach w Tarnowie prymat w Mistrzostwach Polski w kategorii juniorów młodszych i młodzików wywalczyli młodzi reprezentanci TKS LOK Tarnów.

mistrzowie europy

W klasyfikacji drużynowej juniorzy wystrzelali trzecie miejsce na podium (Wiktor Sajdak, Michał Chojnowski, Jakub Goliszek).

Najlepszy w ekipie

Pochodzący z Krosna,  od kilku lat trenujący i reprezentujący tarnowski klub, ubiegłoroczny absolwent Zespołu Szkół Naftowo-Gazowniczych, Wiktor Sajdak, nie miał sobie równych w konkurencji karabinu dowolnego w postawie leżąc.

Po oddaniu 60 strzałów zdobył złoty medal. Swoją klasę potwierdził także w konkursie drużynowym w konkurencji karabin - w strzelaniu z trzech  postaw. Był najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski. Uzyskał rezultat 586 punktów. W zwycięskim zespole startowali także Michał Chojnowski (Klub Strzelecki Kaliber Białystok) - 581 punktówi Jakub Goliszek (WKS Śląsk Wrocław) - rezultat 578 punktów. W konkurencji strzelania dowolnego Kdw w trzech postawach 3 x 20 strzałów w konkursie indywidualnym wywalczył tytuł wicemistrzowski, w drużynie startującej w takim samym jak w poprzednim konkursie składzie sięgnął nie tylko po złoty medal, ale wspólnie z kolegami wyrównał aktualny rekord Europy.

Medalowy dorobek powiększył w konkursie Mix Duo. Startując z Mają Gawędą, zawodniczką Piasta Bieruń, zdobyli brązowy medal. Wiktor miał największy udział w zajęciu przez reprezentację Polski pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej - powiedział trener i prezes TKS LOK Jerzy Madej.

Nie dali rywalom szans

W Mistrzostwach Polski LOK z udziałem 160 zawodników z 26 klubów z całego kraju strzelcy TKS LOK Tarnów wygrali klasyfikację klubową, zdobyli tytuł mistrzów i puchar.
W klasyfikacji indywidualnej tarnowianie zdobyli dziewięć medali.

Najlepszym zawodnikiem MP był junior młodszy
SzymowJ arowski, zdobywca trzech złotych medali wkarabinie pneumatycznym 50 strzałów, w karabinie sportowym 60 strzałów w postawie leżąc i w strzelaniu z karabinu 3 x 20 strzałów w trzech postawach stojąc, leżąc i klęcząc.

Komeliusz Naklicki, także junior młodszy,  zdobył dwa srebrne medale w konkurencji karabin sportowy 3 x 20 strzałów i w karabinie pneumatycznym - 50 strzałów.

Obaj medaliści są członkami kadry narodowej juniorów młodszych i w przyszłym
miesiącu będą reprezentować Polskę w Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich Nadziei Olimpijskich w czeskim Pilźnie - informuje Jerzy Madej.

Dodał, że awans do pucharu Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Szymon zdobył złoty i trzy brązowe medale, Korneliusz srebrny i brązowy.

W MP w Tamonowie bardzo dobrze spisali się także młodzicy. Maciej Erazmus zdobył srebrny medal w konkurencji karabin pneumatyczny - 40 strzałów, a jego kldubowy kolega Krzysztof Spólnik - złoto w karabinku sportowym 3 x20 strzałów i brąz karabinku pneumatycznym 40 strzałów.
Cenne punkty do sukcesu drużynowego dopisały Sylwia Brzegowy i Pola Suwara.