Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

Z ŻAŁOBNEJ KARTY - Zdzisław Chudy

znicz pamięci
Gorzów Wielkopolski
2020-11-04

Odszedł do wieczności ZDZISŁAW CHUDY.

Z ogromnym żalem i bólem przyjęliśmy wiadomość, iż 30.10. 2020 roku odszedł na wieczną wartę mjr w  st. sp. Zdzisław Chudy człowiek, który całe swoje życie oddany był Lidze Obrony Kraju i idei Społecznego Trudu Obronności Kraju, działalności społecznej dla sportu, ale przede wszystkim dla najważniejszej dla niego młodzieży. I choć śmierć powinna wydawać się czymś naturalnym, to odchodząc pozostawił w nas żal, smutek i ogromną pustkę, której już nie zapełnimy.

Zdzisław Chudy

Zdzisław Chudy był urodzonym społecznikiem, działaczem sportowym i żużlowym. Niezwykle zasłużył się dla Ziemi Lubuskiej i Gorzowskiej, a zwłaszcza dla Ligi Obrony Kraju, z którą związany był od zawsze i w której do śmierci przez ponad 30 lat pełnił funkcję Sekretarza Zarządu Lubuskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK. To chyba właśnie w tej roli spełniał się najbardziej oddając się całkowicie pracy na rzecz młodzieży. Pracy, w którą wkładał ogrom pasji, wytrwałości i zapału, którym nas zarażał. Przez te długie lata zorganizował na terenie województwa lubuskiego dziesiątki, jak nie setki zawodów sportowych w strzelectwie, sportach obronnych, marynistyce, letnim biatlonie, modelarstwie i krótkofalarstwie, a także w dziedzinie sportów Klubów Żołnierzy Rezerwy. W zmaganiach tych brały udział całe pokolenia niezliczonej ilości młodzieży.

Efekty jego starań były tak liczne i towarzyszyły nam na co dzień, że nie zawsze je docenialiśmy. Stały się dla nas codziennością, która w jednym momencie się dla nas skończyła.  Dziś żadne słowa nie wyrażą tego jak bardzo jesteśmy mu za to wdzięczni.  Był dla nas zawsze otwarty, dzielący się z nami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem, z którego zawsze mogliśmy czerpać i którego najbardziej nam będzie brakowało. Dziękujemy Mu za to.

Pracowałeś szczerze i z wielkim zaangażowaniem na chwałę Rzeczypospolitej Polskiej. TWOJA szlachetna postawa była przykładam dla wszystkich, którzy Cię na co dzień otaczali. Żegnamy skromnego i unikającego rozgłosu człowieka, mimo to cieszącego się wielkim uznaniem i poważaniem za swój trud i poświęcenie dla ludzi, którym dał świadectwo.

Dowodem Jego zasług są odznaczenia i medale. Między innymi: Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty, Srebrny i Brązowy Medal „Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny”, Złoty, Srebrny i Brązowy Medal „Za zasługi dla Obronności Kraju”, Odznaka Honorowa „Za wybitne zasługi dla Ligi Obrony Kraju”, Złoty, Srebrny i Brązowy Medal „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju”, Porcelanowy i Złoty Krzyż „Za zasługi dla Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK, medal 65, 70 i 75-lecia Ligi Obrony Kraju oraz wiele innych medali resortowych i regionalnych.

Pogrążonej w rozpaczy rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Spoczywaj w spokoju!
Cześć Twojej Pamięci!

Organizacja Rejonowa
Ligi Obrony Kraju
w Gorzowie Wlkp.