Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Olsztyn
adres
Westerplatte 1
Olsztyn (10-446)
Jak dojechać?

V edycja Legii Akademickiej

legia akademicka uwm
Olsztyn - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
2021-12-04

Spotkanie informacyjne dla studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zainteresowanych  V edycją Legii Akademickiej odbyło się 4 grudnia 2021 roku o godzinie 10.00 na Wydziale Humanistycznym w Auli Dietrichów. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej jak i Ligi Obrony Kraju.

legia

Legia Akademicka to program edukacji wojskowej studentów. Do programu, przystąpić będzie mógł student (studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, który posiada obywatelstwo polskie).

W pierwszej kolejności odbędzie się szkolenie w ramach części teoretycznej, który to moduł szkolenia będzie realizowany w tym roku akademickim w miesiącach luty-kwiecień 2022 r.
W spotkaniu uczestniczyli nie tylko studenci, którzy są zainteresowani przeszkoleniem wojskowym, ale też wszyscy absolwenci części praktycznej Legii Akademickiej, którzy będąc podoficerami, pragną ukończyć kurs oficerski lub kontynuować służbę wojskową w Siłach Zbrojnych RP.

W ramach spotkania oprócz części informacyjnej miał miejsce ciesząca się dużym zainteresowaniem studentów zorganizowana przez Biuro Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK w Olsztynie prezentacja najnowocześniejszej broni będącej na wyposażeniu innych armii w tym amerykańskiej, rosyjskiej czy niemieckiej.

legia 1Prezentację poprzedził wykład dyrektora Biuro Warmińsko-Mazurskiego LOK ppłk (r.) Andrzeja Zubę.