Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZR Szczecin
adres
Przestrzenna 13
Szczecin (70-800)
Biuro czynne w godz. 08.00-14.00
Jak dojechać?

OTWARTE POWIATOWE MISTRZOSTWA MŁODZIEŻY W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ

Podsumowanie całego turnieju odbyło się w dniu 30 czerwca w kameralnych warunkach a zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczał w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko – Prezes  Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu.
Strzelnica Gminy Myślibórz
2020-06-26

 

W dniach 16 - 26 czerwca br, na terenie strzelnicy Gminy Myślibórz odbyły się przerwane w marcu Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Turniej przebiegał indywidualnie dla każdej reprezentacji. Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu Gminy Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2020 roku” oraz Nadleśnictwa Myślibórz i innych sponsorów, którzy wraz z Zarządem LOK przygotowali upominki dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych poszczególnych konkurencji.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie jednakże w odmiennych warunkach ( obostrzenia związane z przeciw działaniom skutkom pandemii koronowirusa ) przystąpiło 8 zespołów z Myśliborza, Barnówka i Pyrzyc oraz seniorzy - łącznie 31 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarno- epidemiologicznego związanego z ustaleniami tzw. Tarczy 3.0 i 4.0 w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p.Marian Głowacki s. kl. III i p. Piotr Juszczak Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Dariusz Kufel z Pyrzyc - sędzia strzelectwa sportowego a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z pyrzycką młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Andrzej Olejarz a biuro obliczeń wyników wraz z liczną grupą pomocników prowadził p. Roman Czernielewski..

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w klasyfikacji OPEN w kategorii karabin pneumatyczny KPN 20 wywalczyła reprezentacja:

Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Myśliborzu w składzie Magdalena Zalewska, Michał Downarowicz i Weronika Matkowska przed reprezentacjami ze Szkół Podstawowych nr 2 i 3 w Myśliborzu

 

Zgodnie z klasyfikacją indywidualną :

- I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież do lat 14 wystrzelali:

Patryk Dąbrowski z SP nr 3w Myśliborzu przed Jerenim Kociuckim i Mają Klemeńską

( SP nr 2 Myślibórz)

- I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież 15 – 19 lat wystrzelali:

Michał Downarowicz z ZSiPO w Myśliborzu przed Magdaleną Zalewską i

Weroniką Matkowską ( ZSiPO Myślibórz

Dla grupy zaawansowanych zawodników przeprowadzonododatkowo kwalifikacje indywidualne w konkurencji karabin KPN 20 wg przepisów PZSS i ISSF.

W tej konkurencji zwyciężył Patryk Dąbrowski (SP nr 3)) przed Julią Szondelmajer

(ZS im.N.Polskich) i Magdaleną Zalewską (ZSiPO).

 

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów przeprowadzono rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii seniorzy. W tej grupie triumfował p. Piotr Juszczak (ZS im.N.Polskich) przed Jarosławem Dąbrowskim ( Myślibórz) i Andrzejem Olejarzem (ZP LOK Myślibórz).