Osiągnięcia zawodników klubu "Tarcza" LOK Goleniów

od lewej: Maja Jarosińska (Gwardia Zielona Góra), Zuzanna Pierko (Tarcza Goleniów),Aleksandra Moiczek (CBK Cieszyn), Weronika Paszek (ZTS Tychy), Dominika Borsuk (Dwór Grunwaldzki Poznań).
Wrocław strzelnica sportowa
2020-07-25

W ubiegły weekend zawodnicy klubu strzeleckiego „Tarcza” LOK Goleniów wzięli udział w I Rundzie Pucharu Polski. Rywalizacja toczyła się na wrocławskiej strzelnicy. Z powodu pandemii koronawirusa był to pierwszy start strzelców po tak długiej przerwie, jednak przerwa im nie straszna i zawodnicy wrócili z workiem medali i pucharów.

Zuzanna Pierko będąca juniorką i strzelająca konkurencje pistoletowe była bezkonkurencyjna na tych zawodach. Zawodniczka „Tarczy” w kwalifikacji konkurencji pistoletu neumatycznego (10m) znajdowała się na szczycie tabeli z wynikiem 566 punktów. Zuzanna w finale tej konkurencji nie odpuściła tempa i ostatecznie zajęła pierwsze miejsce. Goleniowianka również wystartowała w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 (25m), w kwalifikacji tej konkurencji Zuzanna zajęła 5 miejsce jednak w finale była bezkonkurencyjna, co pozwoliło jej stanąć na najwyższym stopniu podium. Michał Fajfrowski również pistoleciarz, zajął 7 miejsce w konkurencji pistoletu sportowego 30+30.

W zawodach wystartował również Marcin Majka, który rywalizuje w najbardziej doświadczonej grupie zawodników – seniorach. Zawodnik „Tarczy” zakwalifikował się do finału konkurencji karabinu dowolnego 3x40 strzałów (50m) i stoczył walkę z ośmioma najlepszymi zawodnikami. Od samego początku finału Marcin znajdował się na szczycie tabeli, walkę zakończył na drugim miejscu.

W konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów (50m) seniorek wystartowała Jolanta Tabaka. Zawodniczka „Tarczy” prowadziła całą konkurencję lecz ostatni strzał o wartości „8.1” spowodował, że Jolanta zajęła drugie miejsce. "