Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Szczecin
adres
Przestrzenna 13
Szczecin (70-800)
Biuro czynne w godz. 08.00-14.00
Jak dojechać?

Eliminacje do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

od lewej: Trener Stanisław Bogumił, Jakub Małek, Kacper Lipski, Konrad Galin, Oliwia Żebiełowicz, Agata Budzińska, Bartosz Buniak, Jędrzej Hankus, Mikołaj Krępa, Trener Michał Buniak
Bydgoszcz strzelnica sportowa
2020-07-27

  

 

 

        W dniach 27-29.07.2020 młodzi zawodnicy (juniorzy młodsi) klubu strzeleckiego „Tarcza” LOK Goleniów i Młodzieżowego Klubu Strzeleckiego LOK "BASZTA" Gryfice wzięli udział w eliminacjach strefowych do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która najprawdopodobniej odbędzie się na początku września we Wrocławiu. Rywalizacja zawodników „Tarczy” toczyła się na bydgoskiej strzelnicy. 

         Eliminacje do Olimpiady Młodzieży dzielą się na 4 strefy, w których skład wchodzą cztery województwa. Młodzi Goleniowianie należeli do pierwszej strefy, w której rywalizowali z zawodnikami z takich województw jak Kujawsko Pomorskie, Pomorskie, Warmińsko Mazurskie i Zachodniopomorskie.

        Jakub Małek w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzelaną na 25 metrów zajął 1 miejsce z wynikiem 528 punktów. Zawodnik „Tarczy” zajął również 3 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego z wynikiem 443 punktów.

       W konkurencji pistoletu pneumatycznego MIX (startuje para zawodników – junior młodszy i juniorka młodsza), Oliwia Żebiełowicz wraz z Bartoszem Buniakiem stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal.

       Oliwia Żebiełowicz w pistolecie pneumatycznym indywidualnie zajęła drugie miejsce z wynikiem 442 punktów natomiast Bartosz Buniak w pistolecie sportowym 30 + 30 strzelanym na 25 metrów indywidualnie również zajął drugie miejsce z wynikiem 521 punktów.

       Do grupy pistoleciarzy należy również Mikołaj Krępa, który w pistolecie szybkostrzelnym zajął 4 miejsce z wynikiem 428 punktów, natomiast Jędrzej Hankus w pistolecie pneumatycznym zajął 5 miejsce z wynikiem 435 punktów.

       Rywalizacja toczyła się również w grupie karabiniarzy.  Igor Antonowicz "BASZTA" Gryfice zdobył brązowy medal w kategorii młodzików w konkurencji 10m karabin pneumatyczny 40 strzałów, Kacper Lipski  "TARCZA" Goleniów w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc (strzelaną na 50 metrów) zajął 5 miejsce z wynikiem 592 punktów, a w konkurencji karabinu sportowego 3x30 (50m) 6 miejsce z wynikiem 789 punktów.

       W konkurencji Karabinu pneumatycznego MIX (startuje para zawodników junior młodszy i juniorka młodsza), Agata Budzińska wraz z  Konradem Galinem zajęli 5 miejsce.  Oprócz wspólnego startu w konkurencji MIX, zawodnicy walczyli indywidualnie i tak Agata Budzińska w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc zajęła 7 miejsce z wynikiem 536 punktów. Konrad Galin również w tej samej konkurencji lecz w kategorii juniorów młodszych zajął 6 miejsce z wynikiem 576 punktów.

       Wszyscy zawodnicy zdobyli kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.