Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZR Szczecin
adres
Przestrzenna 13
Szczecin (70-800)
Biuro czynne w godz. 08.00-14.00
Jak dojechać?

Koniec wakacji - trening myśliborskiej młodzieży szkolnej w strzelaniu z broni kulowej w Żabowie

Dariusz Kufel objaśnia młodzieży punktację na tarczy.
Strzelnica w Żabowie
2020-08-28

 

W dniu 28 sierpnia2020 r, na zakończenie wakacji na terenie strzelnicy w Żabowie odbył się trening młodzieży szkolnej w strzelaniu z broni kulowej. Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu Gminy Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2020 roku”.

Do strzeleckiej rywalizacji na przygotowanym obiekcie przystąpiło 14 zawodników.

Trening miał na celu przygotowanie reprezentacji myśliborskich zawodników do udziału w wojewódzkich mistrzostwach młodzieży w strzelaniu z karabinu i pistoletu sportowego kal. 5,6 mm. Zajęcia przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Strzelanie prowadzili sędziowie liniowi: p. Andrzej Olejarz., p. Dariusz Kufel z Pyrzyc - sędzia strzelectwa sportowego a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z pyrzycką młodzieżą oraz niżej podpisany.

Dużą atrakcją dla zawodników była możliwość oddania kilku strzałów ze słynnej zmodernizowanej pepeszy wz. 43/57 kal.7,62 pod czujnym okiem p. Andrzeja.

W przerwach pomiędzy konkurencjami organizatorzy zapewnili pieczone kiełbaski, napoje oraz słodkości przygotowane przez p. Przemka Bałuka.

Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze instruktorskiej i młodzieży za przestrzeganie warunków bezpieczeństwa i sportową postawę w trakcie treningu, zaś właścicielowi strzelnicy p. Markowi Dobrowolskiemu za przychylność dla trenującej młodzieży.