Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Szczecin
adres
Przestrzenna 13
Szczecin (70-800)
Biuro czynne w godz. 08.00-14.00
Jak dojechać?

Otwarte Powiatowe Mistrzostwa w Dwuboju Obronnym Młodzieży Szkolnej w Myśliborzu

Uczestnicy Dwuboju
Myślibórz strzelnica gminna
2020-09-26

    

W dniu 26 września br.r, na terenie Strzelnicy Gminy Myślibórz oraz terenie przyległym w Myśliborzu odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Dwuboju Obronnym Młodzieży Szkolnej .

Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu Gminy Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2020 roku” oraz przy wsparciu Nadleśnictwa Myślibórz i sponsorów, którzy ufundowali upominki rzeczowe .

Zawody przeprowadzone w warunkach obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych przewidzianych przepisami Tarczy 3.0 i 4,0, składały się z dwóch konkurencji: strzelanie do tarcz strzeleckich TS- 3 (KPN 10) i rzutu granatem do określonego celu oraz tzw. Pojedynku Strzeleckiego. Obejmowały one młodzież szkół podstawowych i średnich z terenu gminy oraz powiatu i oceniane były w systemie drużynowym i indywidualnym osobno w każdej konkurencji. Były również dla organizatorów promocją osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary , medale i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Do dwubojowych zmagań przystąpiło 6 zespołów z Myśliborza, Barnówka oraz gościnnie reprezentantki z ZP LOK Pyrzyce - łącznie 38 zawodniczek i zawodników. Wśród zawodników pojawiła się debiutująca w strzelaniu grupa młodych szachistów z klubu SZACH MAT prowadzonego przez p. Piotra Czaczko.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze mimo niezbyt sprzyjającej pogody ( ulewne deszcze utrudniały przeprowadzenie konkurencji – rzut granetem) a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p. Zenon Kraszewski i Marian Głowacki – konkurencje strzeleckie oraz p. Roman Czernielewski – rzut granatem. Zespołowi obliczeniowemu przewodniczył p. Dariusz Kufel - sędzia strzelectwa sportowego z Pyrzyc. Kierownikiem zawodów był p. Zenon Kraszewski a zabezpieczenie logistyczne prowadził pan Grzegorz Miczke. Po zakończeniu dwóch konkurencji dwuboju a przed pojedynkiem strzeleckim w związku z tzw. okresem grzybobrań Strażnik Leśny z Nadleśnictwa Myślibórz –p. Robert Zimichód przeprowadził dla uczestników turnieju krótki instruktaż zachowania się w środowisku leśnym i i obowiązujących w tym względzie przepisach.

W trakcie zawodów organizatorzy zapewnili również uczestnikom tradycyjną gorącą grochówkę z wkładką oraz napoje i wyroby cukiernicze tak potrzebne dla utrzymania kondycji

 

Po zsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji Biuro Obliczeń ustaliło, że:

1. zwycięstwo drużynowe w kategorii łącznej dwuboju wywalczyła reprezentacja

SP nr 2 w Myśliborzu w składzie Maja Klemeńska, Jeremi Kociucki i Dominik Domański

osiągając 303 pkt. prowadzona przez p. Romana Czernielewskiego Drugie i trzecie miejsce

przypadło zespołom SP nr 3 oraz ZS im.Noblistów Polskich w Myśliborzu ( odpowiednio

299 i 284 pkt)

2. indywidualnie w łącznej punktacji:

- I - e miejsce w dwuboju w grupie szkół podstawowych wywalczył Patryk Dąbrowski

(109 pkt) przed Dominikiem Domańskim (SP nr 3 i SP nr 2) i Jeremim

Kociuckim

- Indywidualnie I - e miejsce w dwuboju w grupie szkół średnich wywalczyła :

Julia Szondelmajer ( 102 pkt) przed Damianem Letkim - obydwoje z ZS im. Noblistów

Polskich w Myśliborzu i Dominiką Kusztal z LO Pyrzyce

3. zwycięstwo indywidualne w kat. karabin pneumatyczny wystrzelali

Patryk Dąbrowski- 96 pkt ( SP nr 3), Julia Szondelmajer – 99 pkt ( ZS im. Nobl. Pol.

Myślibórz)

 

Odrębną konkurencją był pojedynek strzelecki (strzelanie do tarcz biatlonowych), w którym udział wzięli zawodnicy wytypowani przez swoje drużyny - cztery najlepsze w dwuboju zespoły.

Łącznie odbyło się sześć pojedynków każdy z każdym. Konkurencja zręcznościowa i widowiskowa, w której o powodzeniu decydowała szybkość w położeniu przeciwnikowi jego tarcz. Tutaj triumfował po dogrywce Patryk Dąbrowski pkt 15 (SP 3 Myślibórz) przed– Julią Szondelmajer 15 pkt (ZS im. Noblistów) i Dominikiem Domańskim – 13 pkt (SP nr 2) oraz Oliwią Trojanowską z LO Pyrzyce.

 

Jak co roku w oczekiwaniu na podsumowanie wyników młodzieży, opiekunowie i trenerzy rozegrali swoją konkurencję – strzelanie do TS – 3. W tej grupie I miejsce z wynikiem 91 pkt. zajął

p. Andrzej Olejarz przed p. Romanem Czernielewskim (SP nr 3) i p. Jarosławem Dąbrowskim z Myśliborza .

Na podsumowaniu wyników zwycięzcom zawodów wywalczone trofea oraz ufundowane przez sponsorów upominki wręczali w imieniu organizatorów Kierownik zawodów – p. Zenon Kraszewski i przedstawiciel Nadleśnictwa Myślibórz p. Robert Zimichód

Zamykając Mistrzostwa w Dwuboju Obronnym Młodzieży Szkolnej p. Janusz Szyszko w imieniu organizatorów, podziękował serdecznie kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę, Burmistrzowi Myśliborza, Nadleśnictwu Myślibórz, firmom PSS Społem z Myśliborza, Eko-Myśl- Sp z o.o., SEC Sp z o.o, Studio Exlusive Meble i ARKOM za udzielone wsparcie w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju. Dziękujemy również p. Miczke za obsługę gastronomiczną w trakcie zawodów .