Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZR Szczecin
adres
Przestrzenna 13
Szczecin (70-800)
Biuro czynne w godz. 08.00-14.00
Jak dojechać?

Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w Broni Pneumatycznej

Prezentacja zawodników
Myślibórz strzelnica gminna
2021-05-15

W dniach 4- 15 maja, na terenie strzelnicy Gminy Myślibórz dokończono przerwane w marcu Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży w strzelaniu z broni pneumatycznej. Turniej przebiegał indywidualnie dla każdej reprezentacji. Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu. Impreza realizowana była przy wsparciu Gminy Myślibórz w ramach realizacji zadania publicznego pn. „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu na terenie gminy Myślibórz w 2021 roku” oraz Nadleśnictwa Myślibórz i innych sponsorów, którzy wraz z Zarządem LOK przygotowali upominki dla zwycięzców indywidualnych i drużynowych poszczególnych konkurencji.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie jednakże w odmiennych warunkach ( obostrzenia związane z przeciw działaniom skutkom pandemii koronowirusa ) przystąpiło 6 zespołów z Myśliborza, Dębna, Barlinka i Pyrzyc oraz seniorzy - łącznie 30 zawodniczek i zawodników.

Turniej przebiegał w warunkach reżimu sanitarno- epidemiologicznego związanego z rządowymi ustaleniami w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego dnia turnieju. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p. Marian Głowacki s. kl. III i p. Piotr Juszczak Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Dariusz Kufel z Pyrzyc - sędzia strzelectwa sportowego a jednocześnie trener strzelectwa pracujący z pyrzycką młodzieżą. Kierownikiem zawodów był pan p. Andrzej Olejarz a biuro obliczeń wyników prowadził p. Roman Czernielewski..

Ostatecznie zwycięstwo drużynowe w klasyfikacji OPEN w kategorii karabin pneumatyczny KPN 30 ( trzydzieści strzałów wywalczyła reprezentacja:Szkoła Podstawowa nr 2 w składzie Maje Klemenska i Kryszak oraz Dominik Domański przed reprezentacjami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myśliborzu i OSiW OHP z Barlinka.

Zgodnie z klasyfikacją indywidualną :

- I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież do lat 14 wystrzelał:

Patryk Dąbrowski z SP nr 3 w Myśliborzu przed Mają Klemenską

( SP nr 2 Myślibórz) – różnica zaledwie jednego punktu oraz Filipem Dusińskim (SP nr 3

Myślibórz)

- I - e miejsca w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież 15 – 19 lat wystrzelali:

Maja Kryszak( SP nr 2 w Myśliborzu) przed Julią Szondelmajer (ZS im. Nobl.Polskich) i

Dominikiem Domańskin ( SP nr 2 Myślibórz)

.Dla grupy zaawansowanych zawodników przeprowadzono dodatkowo kwalifikacje indywidualne

w konkurencji karabin KPN 30 wg przepisów PZSS i ISSF.

W tej konkurencji zwyciężył Patryk Dąbrowski (SP nr 3)) przed Dominikiem Domańskim .

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów przeprowadzono rozgrywkę strzelecką w karabinie w kategorii seniorzy. W tej grupie triumfował p. Andrzej Olejarz (ZP LOK Myślibórz) przed Jarosławem Dąbrowskim ( Myślibórz) i Romanem Czernielewskim (SP nr 2 Myślibórz).

.Podsumowanie całego turnieju odbyło się w dniu 19 maja w kameralnych warunkach a zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczał w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko – Prezes Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu.

Wręczanie rozpoczęto od wyłonionej najmłodszej zawodniczki mistrzostw – 10-cio letniej Małgorzaty Adach z SP w Mielęcinie. Następnie już wg grup wiekowych po kolei przekazywano laureatom indywidualnym i grupowym zdobyte trofea. Niespodzianką dla Patryka Dąbrowskiego było otrzymanie upominku specjalnego ufundowanego przez p. Mariana Głowackiego za osiągane od dłuższego czasu wysokie wyniki strzeleckie.

Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki i sportową postawę w trakcie strzeleckiej rywalizacji, Burmistrzowi Myśliborza, pracownikom Wydziału Edukacji i Spraw Organizacyjnych , Nadleśnictwu Myślibórz, p. Alicji Prill – Wice Staroście za przygotowanie bardzo przydatnych upominków jednocześnie promujących miasto i gminę, powiat myśliborski oraz Nadleśnictwo. Dziękujemy również składowi sędziowskiemu i organizacyjnemu słowa uznania i podziękowania za sprawne i bezpieczne przeprowadzenie Mistrzostw.