Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZR Szczecin
adres
Przestrzenna 13
Szczecin (70-800)
Biuro czynne w godz. 08.00-14.00
Jak dojechać?

Otwarte Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży Ligi Obrony Kraju w Broni Pneumatycznej w Myśliborzu

Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzieży w Broni Pneumatycznej
Strzelnica pneumatyczna w Myśliborzu
2022-10-22

Po trzyletniej przerwie w dniu 22 października 2022 r. na terenie strzelnicy Gminy Myślibórz odbyły się Otwarte  Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Województwa Zachodniopomorskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej w konkurencjach karabin i pistolet - 20 strzałów. Przedsięwzięcie to realizowane było w ramach zadania publicznego Gminy Myślibórz pn.: "Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej w 2022 roku". Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu i Zachodniopomorska Organizacja Wojewódzka LOK. Zawody były podsumowaniem  wielomiesięcznych treningów i zawodów gminnych, powiatowych i rejonowych młodzieży szkół podstawowych i średnich z terenu województwa i oceniane były w systemie  drużynowym i indywidualnym osobno w każdej kategorii wiekowej: młodzież do lat 16 i młodzież 17-20 lat. Były również dla organizatorów oraz władz administracyjnych i samorządowych ziemi myśliborskiej promocją regionu oraz osiągnięć strzeleckich myśliborskiej młodzieży. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i medale ufundowane przez organizatorów oraz drobne upominki ufundowane przez sponsorów, w tym Nadleśnictwo Myślibórz i Burmistrza Myśliborza – pana Piotra Sobolewskiego.

Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym obiekcie przystąpiły czteroosobowe zespoły z Gryfic, Wałcza, Morynia i Myśliborza oraz zawodnicy indywidualni głownie z Myśliborza, Gryfina.i Szczecina Konkurencje strzeleckie obejmowały strzelanie z karabinka i pistoletu – dwóch serii po 10 strzałów do tarcz właściwych dla danego rodzaju broni w czasie 30 min dla każdego zawodnika.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze, a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: Andrzej Olejarz oraz p. Zenon Kraszewski. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył p. Janusz Szyszko - sędzia strzelectwa sportowego i jednocześnie trener strzelectwa pracujący z myśliborską młodzieżą. Biuro obliczeń wyników przy użyciu elektronicznego sprzętu obliczeniowego prowadził p. Janusz Szyszko.  Kierownictwo  zawodów sprawował p.  Andrzej Olejarz. W przerwie uczestnicy zawodów oraz kadra, opiekunowie i zaproszeni goście mieli zapewniony smaczny posiłek przygotowany przez  pracowników „ Myśliborzanki” oraz  na bieżąco - słodkości i napoje.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie zwycięstwo drużynowe w kategorii karabin pneumatyczny i pistolet pneumatyczny wywalczyła reprezentacja LOK" Gryfice w składzie: Magdalena Sęk, Gracjan Witulski, Oliwier Hamadyk i Michał Jabłoński przed ekipą z Myśliborza i Morynia.

Indywidualnie I miejsce w karabinie pneumatycznym w kat. młodzież do lat 15 wystrzelał Patryk Dąbrowski (absolwent SP nr 3 Myślibórz) przed Magdaleną Sęk i Leonem Mosiejukiem. . W kat. młodzieży 16 - 19 lat I miejsce wywalczyła Julia Szondelmajer (absolwentka ZS im. Nobl.Pols.). Srebrny medal przypadł Gracjanowi Witulskiemu (Gryfice), zaś brąz – Sarze Cias ( ZSiPO Myślibórz).

Indywidualnie I miejsce w pistolecie pneumatycznym w kat. do lat 15 wystrzelała Milena Jabłońska, II miejsce przypadło jej koleżance Maji Korweckiej (obydwie zawodniczki z Myśliborza) zaś brąz Antoniemu Oswaldowi (LOK Moryń). W kat. młodzieży 16 - 19 lat I miejsce zajął Michał Jabłoński (Gryfice) przed Hubertem Zbieralskim (Wałcz) i Oliwierem Hamadykiem (Gryfice). 

W grupie seniorskiej (opiekunowie i trenerzy) triumfował p. Andrzej Olejarz (Myślibórz), II mce przypadło p. Krzysztofowi Kroguleckiemu z Gryfic zaś III miejsce wywalczył p. Mateusz Bąk z Wałcza .

Na uroczystym  podsumowaniu wyników zwycięzcom zawodów wywalczone trofea oraz upominki wręczali w imieniu organizatorów i sponsorów  p. Franciszek Bąk - Prezes Zarządu Zachodniopomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Szczecinie i p. Andrzej Olejarz – Kierownik Zawodów oraz p. Waldemar Świeciak – Sekretarz Zarządu Wojewódzkiego LOK w Szczecinie.

Organizatorzy dziękują serdecznie kadrze trenerskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę w trakcie turnieju, natomiast Burmistrzowi Myśliborza oraz wszystkim przychylnym temu przedsięwzięciu za wsparcie działań organizatorów w realizację bardzo dobrej oprawy całego turnieju.

Tekst: Janusz Szyszko

Foto: Piotr Czaczka