Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
AKTUALNOŚCI

Pomoc materialna Wielkopolskiej OW LOK

flaga ukrainy
Poznań/Kalisz
2022-03-18

W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazło się państwo Ukraińskie, Zarząd Poznańskiej Organizacji Rejonowej LOK na czele z Prezesem Andrzejem Ratajczakiem w dniu 25 lutego 2022 roku podjął decyzję zorganizowania pomocy materialnej dla obywateli Ukrainy zwracając  się do Klubów   i Szkolnych Kół naszej Wielkopolskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Poznaniu z prośbą o dostarczania potrzebnych  w czasie działań wojennych  środków opatrunkowych, żywności, odzieży. Czas zbierania darów został wyznaczony  od 1 do 4 marca  2022r  w siedzibie LOK Dom Żołnierza w Poznaniu przy  ul. Niezłomnych 1.
 

dary dla ukrainy


W prowadzonej akcji szczególne  podziękowania należą się firmie farmaceutycznej „Medkon” oraz klubom PKP LOK Delfin, KŻR LOK Snajper oraz LOK Jastrząb Swarzędz.
Zebrane dary zostały przekazane radnemu Oleśnicy Markowi Kamaszyło i przetransportowane na teren ogarniętej wojną   Ukrainy.
 
Do akcji włączył się równie aktywnie Kaliski Klub Krótkofalowców LOK SP3KQV na czele z Prezesem Bogdanem Szkudlarkiem. Członkowie i sympatycy Kaliskiego Klubu LOK z terenu południowej Wielkopolski za zebrane środki finansowe zakupili 13 sztuk radiotelefonów Baofengów oraz 8 sztuk zapasowych akumulatorów, które w dniu 15 marca br. zostały przekazane do zaprzyjaźnionego krótkofalowca SP5CCC, a za jego pośrednictwem na teren Ukrainy.
                                                                                       
 
Izabela Bagrowska
Sekretarz  WZW LOK Poznań