Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
LOK OSZK Dębno
adres ośrodka
Mickiewicza 35
Dębno (74-400)

Harmonogram godzin otwarcia biura w miesiącu  kwietniu 2024
 

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 17.00

Sobota druga miesiąca biuro lok-u czynne w godzinach od 09:00 do godziny 14:00

w pozostałe soboty kontakt  pod telefonem.

 

 

 

Jak dojechać?
Kursy kwalifikacji wstępnej w LOK OSZK Dębno

Kwalifikacja wstępna to szkolenie dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym, które uprawnienia do kierowania pojazdami:

  • kat. C (ewentualnie C1) zdobyły po 10. września 2009
    lub
  • kat. D (ewentualnie D1) zdobyły po 10. września 2008

Osoby, które zdobyły uprawnienia kat. C (lub C1) do 10 września 2009 (włącznie) lub uprawnienia kat. D (lub D1) do 10. września 2008 (włącznie) muszą odbyć w odpowiednim terminie szkolenie okresowe.

Terminem „kwalifikacja wstępna” określa się w prawie pełną wersję tego szkolenia, na które składa się 280 godzin zajęć dydaktycznych (260 godzin teorii i 20 godzin praktyki – na część praktyczną składa się 16 godzin jazdy w ruchu miejskim i 4 godziny jazdy w warunkach specjalnych, które można zastąpić 2 godzinami jazdy na symulatorze).

Obecnie, po wprowadzeniu kwalifikacji wstępnej przyspieszonej (140 godzin zajęć), „pełną” wersję kwalifikacji wstępnej powinni ukończyć jedynie najmłodsi adepci zawodu kierowcy:

  • na kat. C i C+E pomiędzy 18 a 21 rokiem życia
  • na kat. D i D+E pomiędzy 21 a 23 rokiem życia

o ile chcą uniknąć ograniczeń ze względu na wiek.

Osoby starsze (kandydaci z kat. C i C+E po 21 roku życia lub z kat. D i D+E po 23 roku życia) mogą skończyć jedynie kwalifikację wstępną przyśpieszoną.

 Reasumując:

  • Jeśli jesteś w wieku od 18 do 21 lat, masz kat. C lub C+E, nie chcesz mieć ograniczeń „tonażowych” i nie chcesz czekać do 21 roku życia, musisz skończyć „pełną” kwalifikację wstępną. Jeśli skończyłeś 21 lat, wówczas zrób kwalifikację wstępną przyspieszoną.
  • Jeśli jesteś w wieku od 21 do 23 lat, masz kat. D lub D+E, nie chcesz mieć ograniczeń i nie chcesz czekać do 23 roku życia, musisz skończyć „pełną” kwalifikację wstępną. Jeśli skończyłeś 23 lata, wówczas zrób kwalifikację wstępną przyspieszoną.

Kwalifikację wstępną zdobywa się na całą grupę kategorii: - C / C1 / C+E / C1+E lub D / D1 / D+E / D1+E bez względu na to, jakie posiada się w danej chwili kategorie prawa jazdy. Rozszerzenie posiadanych uprawnień nie oznacza więc konieczności „powtórzenia” kwalifikacji wstępnej! Warto o tym pamiętać.