Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 09:00-14:00
KURS KIEROWCY ZAWODOWEGO
Każdy przyszły kierowca zawodowy naukę zaczyna od kursu od kat. B. Nie można przystąpić do kursów na samochody ciężarowe bez uprawnień na samochody osobowe. Żeby otrzymać prawo jazdy kategorii B, należy ukończyć kurs (30 godz. teorii/ 30 godz. praktyki), a następnie przystąpić do egzaminu państwowego.
Do kursu mogą przystąpić osoby, które:
Po zakończeniu szkolenia kursant przystępuje do egzaminów wewnętrznych - z części teoretycznej (test) i praktycznej (jazda na placu manewrowym i po mieście) oraz egzaminu państwowego w WORD.
Kolejny etap to uzyskanie prawa jazdy kategorii C. Aby rozpocząć szkolenie przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy kat. C, należy uzyskać profil kandydata na kierowcę w wydziale komunikacji.
Do kursu mogą przystąpić osoby, które:
Po zakończeniu kursu kandydat na kierowcę musi zdać egzamin – w formie testu oraz
z prawidłowej jazdy w ruchu drogowym i na placu manewrowym. Pozytywny wynik uprawnia do otrzymania prawo jazdy kategorii C – na samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony.
Do kursu na prawo jazdy kat. C+E można przystąpić po zdanym egzaminie na prawo jazdy kat C.
Kurs na prawo jazdy kat C+E składa się tylko z zajęć praktycznych. Również egzamin państwowy ma formę praktyczną – manewrowanie na placu i jazda w ruch drogowym. Po zaliczeniu praktyki uzyskujemy uprawnienia do prowadzenia samochodów ciężarowych z przyczepą.
Kurs na prawo jazdy kat. C i kat. CE można zorganizować równolegle tzw. Kurs łączony C oraz C+E, który obejmuje;
Część praktyczna w przypadku kursu łączonego podzielona jest na dwa etapy. Najpierw odbywają się jazdy na samochodzie ciężarowym bez przyczepy. Następnie kursant doskonali swoje umiejętności na pojeździe z przyczepą.
W przypadku gdy kursant zaczyna szkolenie w zakresie więcej niż jednej kategorii prawa jazdy jednocześnie, liczba godzin zajęć w części praktycznej szkolenia ulega:
ŚWIADECTWO KWALIFIKACJI ZAWODOWEJ
Kierowca, który będzie wykonywał pracę na stanowisku kierowcy zawodowego, oprócz prawa jazdy, powinien legitymować się Świadectwem Kierowcy Zawodowego, które potwierdza uprawnienia, wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy na stanowisku kierowcy.
Do kwalifikacji mogą przystąpić osoby, które;
Kwalifikacja wstępna to obowiązkowe szkolenie dla osób, które chcą przystąpić do kursu na prawo jazdy kat. C lub kat. D przed ukończeniem wymaganego wieku (kat. C – 21 lat i kat. D – 24 lata) lub osób, które posiadają już prawo jazdy na te kategorie i chcą wykonywać zawód kierowcy, lecz nie mają wymaganego wieku.
Szkolenie obejmuje:
Cena: 5600 zł
KWALIFIKACJA WSTĘPNA PRZYSPIESZONA
Kwalifikacja Wstępna Przyspieszona to obowiązkowe szkolenie dla kierowców, którym prawo jazdy kategorii D zostało wydane po dniu 10 września 2008 roku, oraz którym prawo jazdy kategorii C zostało wydane po 10 września 2009 roku.
Szkolenie obejmuje:
Cena: 2850 zł
KWALIFIKACJA WSTĘPNA UZUPEŁNIAJĄCA
Kierowca, który uzyskał uprawnienia do wykonywania zawodu kierowcy w ramach Kwalifikacji Wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej dla prawa jazdy kat. D lub C i zamierza wykonywać przewozy innymi pojazdami, niż te dla których wymagane jest prawo jazdy odpowiadające zakresowi uzyskanej Kwalifikacji Wstępnej, zobowiązany jest odbyć kurs kwalifikacyjny w ramach Kwalifikacji Wstępnej Uzupełniającej.
Szkolenie obejmuje:
Cena: 1550 zł
KWALIFIKACJA WSTĘPNA UZUPEŁNIAJĄCA PRZYSPIESZONA
Kierowca, który uzyskał uprawnienia do wykonywania zawodu kierowcy w ramach Kwalifikacji Wstępnej lub kwalifikacji wstępnej przyspieszonej dla prawa jazdy kat. D lub C i zamierza wykonywać przewozy innymi pojazdami, niż te dla których wymagane jest prawo jazdy odpowiadające zakresowi uzyskanej Kwalifikacji Wstępnej, zobowiązany jest odbyć kurs kwalifikacyjny w ramach Kwalifikacji Wstępnej Uzupełniającej przyspieszonej.
Szkolenie obejmuje:
Cena: 1000 zł