Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Poznań
adres
Niezłomnych 1
Poznań (61-894)
Fax: 61 8533299 w.113
Jak dojechać?
Dotacje

Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Dzień Kadeta

Dzień Kadeta 2023
Rawicz 19 maja 2023 r.
2023-05-26


W dniu 19 maja 2023 roku w powiecie rawickim odbyły się centralne obchody „Dnia Kadeta”. W tym szczególnym dniu ziemia rawicka wspominała patriotów, którzy wykształcili się w Korpusie Kadetów nr 3 w Rawiczu. W szczególności tych, którzy oddali swoje życie w obronie i walce o niepodległość.

Mając powyższe na uwadze, delegacja Powiatowej Organizacji LOK w Rawiczu wzięła udział w tych uroczystościach. Najpierw złożono wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową na budynku Szpitala Powiatowego w Rawiczu, przy ulicy gen. Grota Roweckiego, nad którą patronat sprawuje Powiatowa Organizacja LOK w Rawiczu. Następnie uroczystości przeniosły się pod Pomnik Żołnierza Polskiego, gdzie złożono kwiaty pod tablicą poświęconą zmarłym wychowankom rawickiego korpusu kadetów.

W uroczystościach wzięła udział kompania honorowa, którą wystawili uczniowie z klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie.

Wartę honorową oraz poczet sztandarowy Powiatowej Organizacji LOK w Rawiczu podczas tych uroczystości wystawili uczniowie klasy mundurowej ( tzw. kadeckiej ) z I Liceum Ogólnokształcącego mi. Jarosława Dąbrowskiego w Rawiczu, a zarazem członkowie Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju im. Korpusu Kadetów nr 3 w Rawiczu (1503).

W Muzeum Ziemi Rawickiej uczestnicy obchodów mogli zwiedzić m. in. Salkę Kadecką poświęconą wychowankom Korpusu Kadetów nr 3 w Rawiczu.

Przy obchodach „Dnia Kadeta”, w dniu 19 maja 2023 roku na strzelnicy pneumatycznej i kulowej w Sierakowie przy ul. Leśnej, Powiatowa Organizacja LOK w Rawiczu wspólnie z Klubem strzeleckim BOCK zorganizowała drużynowe zawody wojskowo – bojowe klas szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Rawickiego. Patronat nad tym turniejem sprawował Starosta Rawicki.

Więcej informacji:

- powiatrawicki.pl

- rawicz24.pl