Przejdź do treści
LIGA OBRONY KRAJU
STOWARZYSZENIE
Szkolenia i Kursy
Prawa Jazdy
Kategorie A, B, BE, C, CE
Instruktora Nauki Jazdy
Szkolenia Okresowe
Kwalifikacja Wstępna
Kierowców przewożących materiały niebezpieczne ADR - Kurs podstawowy
- Przewóz towarów niebezpiecznych w cysternach
- Przewóz materiałów wybuchowych klasy 1
- Przewóz materiałów promieniotwórczych klasy 7
Certyfikat kompetencji zawodowych
Kurs dla kierowców wózków jezdniowych
ZW Poznań
adres
Niezłomnych 1
Poznań (61-894)
Fax: 61 8533299 w.113
Jak dojechać?
Dotacje

Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

I spartakiada Sportów Obronnych klas Mundurowych

LOK Konin
2023-05-26

Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju im. Małoletnich Podoficerów Piechoty była organizatorem I Spartakiady Sportów Obronnych Klas Mundurowych Powiatu Konińskiego. Sędziowaniem zawodów zajęli się członkowie klubu strzeleckiego Muszkiet LOK w Koninie oraz członkowie klubu żołnierzy rezerwy LOK w Koninie.


W zawodach udział wzięło trzydziestu trzech uczniów z sześciu szkół tj. ZS im. Kopernika w , ZSCKU, ZSO i T w Sompolnie, ZSO i T w Kleczewie, II LO w Koninie, ZSRCKU w Kościelcu.


Rozegrano cztery konkurencje : strzelanie z kbks na odległość 50 metrów, rzut granatem RG-42 do celu, strzelanie z pneumatyka na odległość 10 metrów oraz ładowanie magazynka kbk AK na czas. Prowadzona była rywalizacja w grupie chłopców i dziewcząt.


Pierwsze miejsce w grupie chłopców zajęła drużyna z ZS im. Kopernika w składzie Mateusz Radzimski, Franciszek Wysocki, Filip Ratajczak .

Drugie miejsce przypadło drużynie z ZSO i T w Sompolnie w składzie Hubert Chojnacki, Antoni Kaczmarek, Oliwier Wawrzyniak.

Trzecie miejsce zajęła drużyna z ZS CKU w Koninie w składzie Marcin Kubacki,Olaf Swędrowski, Sebastian Jamroszka.


W grupie dziewcząt najlepszą drużyną okazała się drużyna z ZS im. Kopernika w składzie: Weronika Iwińska,Kaja Nachowiak, Lena Klimczak.

Druga drużyna dziewcząt to zespół z ZSR CKU w Kościelcu w składzie Wiktoria Pawlak, Natalia Rusek, Aleksandra Czaplicka.

Trzecie miejsce przypadło drużynie z ZSO i T w Sompolnie w składzie Julia Chojnacka, Wiktoria Pilarska, Antonina Ulańska.


Najlepszym strzelcem została Weronika Iwińska z ZS im. Kopernika, drugie miejsce przypadło Frankowi Wysockiemu, a trzecie Filipowi Ratajczakowi - wszyscy z Kopernika.

Nagrody wręczał m.in. por. Mass - oficer Wojskowego Centrum Rekrutacji w Koninie.